Az MCC Média Iskola blogja
társadalom és politika
társadalom és politika
Miért éppen Magyarország - a kínai közösség élete hazánkban
Általánosan elfogadott vélekedés, hogy az ázsiai gyerekek okosabbak és szorgalmasabbak, mint nyugati társaik, azonban arról, hogy ennek mi áll a hátterében, keveseb szó esik. De milyen is a híres keleti nevelés és mit tanulhatnánk mi belőle? Ennek jártunk utána.
2022. 07. 07.
Szerző: Papp Éva
2022. 04. 14.
Az ukrajnai háború hatalmas visszhangot ver a sajtóban. Nincs ez másképp Nagy-Britanniában sem, ahol a konzervatív miniszterelnök, Boris Johnson harcias kiállása és az ukránok támogatása van a címlapokon. Ez jól jött a miniszterelnöknek, aki a háború előtti hetekben a „partygate” -botrány középpontjában állt. Viszont most a rendőrségi nyomozás lezárása után pénzbírságot szabtak ki a brit vezetőre. Philip Plickert a Frankfurter Allgemeine Zeitung londoni tudósítója betekintést engedett a részletekbe.
2022. 04. 14.
Szerző: Genda Noémi
Az elmúlt évben hozzászoktunk, hogy a járvány miatt a virtuális világban éljük hétköznapjainkat. De nem csak a munkavégzés, a tanulás és a bevásárlás költözött az online térbe, hanem a bűncselekmények is. Ehhez a bűnözők is alkalmazkodtak, így az internetes fenyegetések kockázata jelentősen megnőtt. Krasznay Csaba kiberbiztonsági szakértővel beszélgettünk az új kihívásokról és a magyarok felkészültségéről.
2022. 01. 21.
A botránnyal végződött pályafutású edző, Turi György. Tetteit és bántalmazásait a Magyar Úszó Szövetség bizottsága vizsgálta, az edző a legtöbb vádat tagadta. Kiss Noémi, egykori úszótanítvány érzései komplexek Turi iránt.
2021. 12. 16.
Szerző: Genda Noémi
Fogyasztói társadalmunkban mindenki eladni akar. Hangzatos szlogenek, vonzó üzenetek árasztanak el minket nap, mint nap. Hogyan tud ebből a zajból kilépni az egyház és hatékonyan kommunikálni? Megtudja eközben őrizni az önazonosságát? Balog Zoltánnal, a Magyarországi Református Egyház Dunamelléki Egyházkerületének püspökével, korábbi emberi erőforrások miniszterével beszélgettünk ezekről a kérdésekről.
2021. 12. 04.
Szerző: Dukai Kinga
„Csöves és hajléktalan között különbség van. A csövesek kannásborral dülöngélnek és kéregetnek, ezt lehet látni a fél belvárosban.” – így fogalmaz az 58 éves Sztruhár Árpád, aki a Máltai Szeretetszolgálat Miklós utcai Integrált Hajléktalanellátó Központjának bentlakója. Árpád a szekrényéhez igyekszik és rövid keresgélés után egy köteg lapot húz elő. Általa írt novellák, versek, bohózatok tömkelegét rejtik a papírlapok, legfelül pedig a 2018-as „A boldogság kék madara” című irodalmi pályázat különdíjas oklevele díszeleg. Sztruhár Árpád: Egy család élete.
2021. 11. 28.
Szerző: Szuromi Benedek
Hatalmas diákhitelek és véleménydiktatúra, így jellemzik az Egyesült Államok egyetemi világának problémáit az új University of Austin egyetem alapítói. Egy egyetem, aminek célja liberális elvek mentén ellensúlyt képezni az akadémiai rendszerben. A nem régen elindult egyetemnek sok kihívással kell megküzdenie ahhoz, hogy végig vigye a célját, míg az akadémiai világ megosztott az új egyetem kapcsán.
2021. 11. 22.
Napjainkban az egyházak lélekszáma rohamosan csökken, a fiatalok egyre kevésbé gyakorolják a hitet, a hagyományos kommunikációs csatornák pedig elavultak. Milyen eszközöket érdemes használnia egy egyháznak ebben a helyzetben, hogy megszólítsa a híveket? Erről Fabinyi Tamást, a Magyarországi Evangélikus Egyház elnök-püspökét kérdeztük.
Több százezer fiatal életében először fog szavazni az áprilisi országgyűlési választásokon. Sokuk keveset tud a különböző pártokról. De mi történik akkor, amikor egy fiatal a nyakába veszi a várost és megpróbál személyesen információt szerezni? Erre tettünk kísérletet.
2021. 08. 30.
Szerző: Dukai Kinga
Nagyságrendileg 100.000 ember él ma Magyarországon, aki több-kevesebb ideig állami szakellátásban nevelkedett. Kevés embernek kell jobban küzdeni az életben, mint nekik. Kevés hivatás megterhelőbb és bonyolultabb, mint azoknak a szakembereké, akik nekik próbálnak segíteni. Három személyes történetben belepillantunk mindkét oldal világába.